niedziela, 19 kwietnia 2020

Windsurfing w czasach COVID-19

Kochane Windsurferki, kochani Windsurferzy,

od kilku tygodni wszyscy obserwujemy z niepokojem sytuację epidemiologiczną w Polsce i na całym świecie. Najpierw był to powód do żartów, potem powód do paniki, do niepokoju, każdy tą sytuację przeżywa po swojemu. Teraz wszyscy jesteśmy pełni nadziei na powrót do nowej normalności, wyobrażając sobie jednocześnie, jak ta rzeczywistość może wyglądać. W wielu krajach europejskich rekreacja powraca już do normalności i obok biegania czy jazdy na rowerze, windsurfing jest wymieniany w pierwszej kolejności, jako sport, do którego można bezpiecznie powrócić. 

Dlaczego? 

Indywidualny, na świeżym powietrzu, poprawiający kondycję psychiczną... 

Sezon tuż, tuż i z pewnością będzie to inny sezon niż poprzednie... Ale czy gorszy? A może lepszy? Bardziej świadomy?

My się szykujemy pełną parą. Specjalnie dla Was powstają nowe deski freeridowe, na terenie bazy trwają prace remontowe i przygotowawcze. Dostosowujemy bazę, dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich surferów. Będziemy w pełnej gotowości, aby się dla Was otworzyć, abyście mogli spędzić czas NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, na otwartej przestrzeni, oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących reguł. 

Każdemu bardzo potrzebny jest odpoczynek, chwila wytchnienia i pomyślenia o czymś innym, niż o koronawirusie, a także generowanych przez niego problemach. Windsurfing jest do tego idealny – gdy jesteś na wodzie, myślisz wyłącznie o otaczającej Cię rzeczywistości, o kolejnym zwrocie, o wietrze. Gdy tylko zaczniesz myśleć o problemach życia codziennego… to chlup… lecisz do wody i Twoim bieżącym tematem do rozmyślań staje się tylko ponowne wejście na deskę. Świetny ODPOCZYNEK i poprawa kondycji psychicznej.

Czas domowej izolacji dla wielu z nas jest też czasem do przemyśleń, przewartościowania niektórych rzeczy. Może jest to też świetny moment na nowe postanowienia? Na rozpoczęcie nauki pływania na windsurfingu lub na SUP nigdy nie jest za późno. Szkolenia rozpoczynają zarówno 5 latki, jak i osoby powyżej 70 roku życia.  Może sezon 2020 będzie idealnym czasem na rozpoczęcie tej super przygody właśnie przez Ciebie?

Nauka odbywa się w bardzo BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI, zarówno instruktora od kursanta, jak i kursantów pomiędzy sobą. Jest to kilka metrów odległości, by swobodnie pływać, bez ryzyka zahaczenia kogoś upadającym do wody żaglem. Nawet jeżeli chcielibyście być bliżej, sprzęt to najzwyczajniej uniemożliwia. Szkolenia odbywają się w bardzo kameralnych grupach, każdy pływa na swoim sprzęcie, nie dzieli go z innymi. 

Windsurfing jest sportem INDYWIDUALNYM i to jest najważniejsza zaleta i przewaga tego sportu nad wieloma innymi. Bierzesz sprzęt, niezależnie, czy to Twój, czy wypożyczony z wypożyczalni i idziesz na wodę, z daleka od innych ludzi. Jakby nie patrzeć, windsurfing jest sportem, uprawianym tylko i wyłącznie na dworze (z malutkimi wyjątkami, typu „Windsurfing na Narodowym” ;)). Nie siedzimy na żadnej zamkniętej przestrzeni, tylko jesteśmy przez calusieńki czas na świeżym powietrzu w bardzo dużej odległości od innych. 

Pytacie też nas, co z wakacjami? My nie umiemy sobie ich wyobrazić, bez desek z żaglami, mamy nadzieję, że Wy też nie. Mamy jeszcze 2 i pół miesiąca do rozpoczęcia wakacji, to jeszcze bardzo dużo czasu i w tym czasie wszystko z pewnością dynamicznie będzie się zmieniać. Będą to z pewnością inne wakacje niż te dotychczas, nie muszą być jednak gorsze. 

Niezapomniana przygoda blisko domu, jest to nasze motto, którym od lat posługujemy się, organizując dla dzieci i młodzieży półkolonie, a także obozy windsurfingowe. W tym roku to hasło będzie miało dla nas szczególne znaczenie. Zastanówmy się czy bezpiecznie jest wyjeżdżać gdzieś za granicę? A może bardziej wartościowe i bezpieczniejsze będzie jednak pozostanie w kraju, a także wsparcie lokalnej turystyki? Gdy rodzice idą do pracy, spędzanie przez dzieci i młodzież czasu na półkoloniach windsurfingowych jest z pewnością najlepszym wyborem, da im nie tylko mnóstwo sportu, ale przede wszystkim zapewni wspaniałe, bardzo wartościowy i bezpieczny wypoczynek, bo to jest właśnie ta NIEZAPOMNIANA PRZYGODA BLISKDOMU. My nie wyobrażamy sobie wakacji bez młodych surferów, więc odliczajcie dni i do zobaczenia na wodzie!

7 komentarzy:

 1. Ja nie wyobrażam sobie sezonu bez Was!
  Życzę rychłego odpalenia bazy i spotu, zdrowia dla całej ekipy i nadziei na dobrą przysłość.
  Renta
  P.S.
  Aniu, nadal uważam, że masz piękne pióro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Renatka za dobre słowo. Zawsze motywujesz mnie do pisania. Wielkie buziaki i mam nadzieję że do rychłego zobaczenia nad wodą.
   Buziaki Ania

   Usuń
 2. To kiedy zaczynamy? w kwietniu czy w maju:) Damian

  OdpowiedzUsuń
 3. Z niecierpliwością oczekuję na otwarcie bazy. Mam nadzieję że 1 mają odpalimy!! Pozdrawiam 🌞Jacek

  OdpowiedzUsuń
 4. My też mamy na maxa taką nadzieję. Ekipa LSURF

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za pozytywne wiadomości i do zobaczenia na pierwszomajowej defiladzie żagli :-)

  OdpowiedzUsuń