sobota, 13 lipca 2019

Dla kogo cała ta SUP Yoga?


SUP Yoga to ćwiczenia dla wszystkich i dla każdego z osobna. Dla osób, które praktykują już yogę od dawna, jak i dla tych, które nigdy nie stały na macie.
Jeżeli myślisz, że uprawianie yogi oznacza wstawanie o świcie, jedzenie surowych warzyw  i spędzanie większości dnia w pozycji kwiatu lotosu, mrucząc „Om…”, to przyjdź i przekonaj się, jak bardzo się mylisz.

Nie musisz zmieniać w sobie niczego, żeby zacząć ćwiczyć yogę.

Wciąż słyszę wymówki w stylu „zacznę od poniedziałku”, „mam postanowienie noworoczne”, „nie mogę iść na yogę, bo nie jestem vege” i milion innych, absurdalnych wymówek, na których wymyślanie tracimy mnóstwo cennego czasu i energii, które raz utracone, stają się już nie do odzyskania.

Czemu zamiast marnować tak krótkie i piękne życia na wymówki nie poświęcisz chwili czasu żeby znaleźć rozwiązanie problemu?

Poziom zaawansowania? Nie ma czegoś takiego. Walczysz tylko i wyłącznie z samym sobą. Dlatego mówi się o ćwiczeniu yogi – to ćwiczenie nigdy się nie kończy. To kolejny krok niekończącej się drogi. Pogress z każda sesją, o cm, o milimetr… ciesz się tą drogą.

Gdy zaczynasz, pamiętaj, że wszyscy różnimy się od siebie doświadczeniami, kondycją fizyczną, predyspozycjami. Każdy z nas ma inną motywację. Musisz zacząć od miejsca, w którym to Ty się znajdujesz. Skoncentruj się na tym, co dzieje się w Twoim ciele, Bądź cierpliwy. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz i ile możesz. Skup się na ćwiczeniu i nie myśl wciąż o rezultatach, czy celu, a delektuj się drogą...
Najbliższe zajęcia już w niedzielę od 9:00.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz